כתובות URL יחסיות, נגני מדיה וחידון תפוחי אדמה

הגדרות

URL
הכתובת של משאב האינטרנט, כמו דף אינטרנט, תמונה או קובץ שמע.

URL אבסולוטי
URL אשר מתחיל ב-"http://" נקרא URL אבסולוטי.בכל מקום אשר משתמשים בו, הוא מתייחס תמיד לאותו משאב מטרה.

URL יחסית
URL זה אינו מתחיל ב-"http://" נקרא URL יחסי. הוא יכול להשתלב עם הURL האבסולוטי של דף "בסיס", בכדי לקבל את ה-URL האבסולוטי של משאב המטרה.

URLs יחסיים בחידוני תפוחי אדמה החמים

URLs יחסיים הם דרך נוחה לתאר תמונות, צלילים וקטעי וידיאו בחידון תפוחי אדמה חמים, מפני שהם מאפשרים לחידון להראות ולהיבדק במחשב האישי, לפני העלתו לאתר ה-Moodle.כאשר החידון מועלה לאתר ה-Moodle, קבצי המולטימדיה חייבים להיות מועלים גם כן, כך שיהיו זמינים כאשר החידון ינוהל דרך Moodle.

עקב סיבות אבטחה , Moodle אינו מאפשר גישה ישירה לקבצי קורס. כל בקשות מסוג זה בקורס מסויים יעברו דרך סריפט מוגן אשר יוודא כי האדם המבקש את הקובץ הוא אכן משתמש רשום לקורס. בכל אופן מכניזים זה יכול לשבור קישורים יחסיים שבשימוש בחידון, מכיוון שהתפקידים הרגילים עבור גזירת URL אבסולוטי מ-URL יחסי לא עובדים.

הפתון פשוט מאוד: כל ה-URLs היחסיים חייבים להיות מומרים ל-URLs אבסולוטים בזמן שהחידון מגיע לדפדפן. במקרה של חידון תפוחי אדמה חמים, ה-URLs יומרו ע"י Moodle, כך שיוצרי תכנים לא יצטרכו להתמודד עם המשימה המעייפת ונוטת השגיאות הזו.

נגניה מדיה בחידוני תפוחי אדמה חמים

כמה נגני מדיות עלולים שלא לקבל את קובץ המדיה אם זה מגיע דרך הסקריפס המגן על קבצי הקורס. במקרה כזה, התנאי ההכרחי הוא להחליף את נגן המדיה עם כזה אשר תואם ל-Moodle.תוכל לעשות זאת בעצמך ע"י שינוי הייחוס לנגן המדיה בחידון, או שתוכל לכפות על Moodle ע"י הגדרת אפשרות " הכרח התקני נגני מדיה " בעמוד הגדרות החידון ל"Yes".

אינדקס של כל קבצי העזרה
הצג את העזרה הזו בשפה: English